Opstina Zabalj na dlanu

Zabalj in rs - Online prezentacija opštine Žabalj

Vi ste ovde: Home Žabalj Počeo turnir u Žablju, JKP Čistoća “oprala” rivala na startu
Letnji turnif u malom fudbalu Žabalj 2016 Letnji turnif u malom fudbalu Žabalj 2016 Istaknut

Počeo turnir u Žablju, JKP Čistoća “oprala” rivala na startu

13 Juli 2016 Autor

Još jedan turnir malog fudbala iz porodice Jelen KUP-a otpočeo je sinoć, u subotu 9. jula 2016. godine, na sveže sređenom malom stadionu u Žablju. Turnir u malom fudbalu Žabalj 2016 će ove godine ugostiti veliki broj ekipa iz Žablja, Đurđeva i Temerina.

Otvaranje ove veoma posećene sportske manifestacije obeležilo je lepo vreme, prepune tribine i sjajna atmosfera, ali i prilično jasni rezultati. Pred velikim brojem gledalaca susrelo se 8 seniorskih ekipa odigravši 4 utakmice.

Prvi meč su odigrale ekipe Nedeljni mamurluk i JKP Čistoća Žabalj. Prvo poluvreme se završilo razlikom 0:2 u korist Čistoće, a strelci su bili Trninić i Tošić. Drugo poluvreme je samo potvrdilo već uspostavljenu dominaciju sa golovima Tanasića i Kalajdžića, dok je za Nedeljni mamurluk Miloš Vojin ostvario jedan pogodak iz penala. Utakmica je završena rezultatom 1:4 u korist JKP Čistoća, Žabalj.

Drgi meč su odigrale ekipe Fasada 2 Đurđevo i Parma Žabalj. Iako je Parma povela golom Bogdanića u 3. minutu, Fasada je sa po dva gola Trivunovića i Lukića odredila pravac utakmice do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Fasada je postigla još dva gola koja su dali Vujević i Lukić, tako da je utakmica završena rezultatom 6:1 u korist tima Fasada 2 Đurđevo.

U trećem meču su se susrele dve mlade ekipe, SŠ 22. Oktobar/Kafe randevu i Apoteka Higija/Altruist. Prvo poluvreme je prošlo dosta napeto sa rezultatom 1:1 gde su strelci bili Batič za SŠ 22. Oktobar i Urošev za Apoteku. Drugo poluvreme je pokazalo znatno drugačiju igru te je golovima Stjepanovića, Matića, Trivunovića i Klarka, penal Uroševa za Apoteku ostao usamljen a ekipa SŠ 22. Oktobar/Kafe randevu odnela pobedu rezultatom 5:2.

U poslednjem, četvrtom meču, srele su se ekipe Proking Đurđevo i Banija–Pal Temerin. Utakmica je započela vođstvom Proking-a golom Radanovića ali je golovima Kosića i Tankosića prvo poluvreme završeno rezultatom 1:2 u korist ekipe Banija–Pal. Drugo poluvreme je pokazalo da je Banija–Pal znatno okretniji tim koji je igru premestio na protivničku polovinu terena te je golovima Dikića, Vukelića, Ubovića i Stanića utakmica završena rezultatom 1:6 u korist ekipe Banija–Pal Temerin.

Podsetiimo, Jelen pivo podržava lokalne turnire u malom fudbalu u 16 gradova i opština širom Srbije - u Novom Sadu, Bačkom Petrovcu, Lazarevcu, Pančevu, Požarevcu, Selevcu, Svrljigu, Žablju, Valjevu, Vršcu, Grockoj, Nišu, Vranju, Borči, Užicu i Beogradu.

Pobednik svakog lokalnog turnira plasira se u finale Jelen KUPa koje se održava u Beogradu, 10. septembra 2016. Šesnaest šampionskih ekipa boriće se za osvajanje pehara i nagrade za celu ekipu - odlazak na Park prinčeva u Parizu!

Na finalni turnir Jelen Kupa dosada su se plasirale sledeće ekipe: Dudovo Bure (Novi Sad), Saga (Pančevo), Samo Vas Gledamo (Borča), Jelen Rogonja (Lazarevac) i Arena (Požarevac).

Izvor: JelenFootball/Ilija Galonja
PRIJATELJI PORTALA - Opstina Zabalj na dlanu   PRIJATELJI PORTALA - Opstina Zabalj na dlanu   PRIJATELJI PORTALA - Opstina Zabalj na dlanu